Contact Us

Follow Us

S kalhotkami nebo bez?

Dámy… a možná vlastně i pánové, kdo z vás má na sobě právě spodní prádlo? Nejspíš naprostá většina. Ti z vás, kteří jej právě na sobě nemají, se budou asi potutelně usmívat a zbytek bude nejspíš velmi překvapen z informace, že kalhotky nosíme opravdu jen krátkou chvilku z celkové doby lidských dějin. Jak to tedy zhruba bylo s kalhotkami?

 

Doba bezkalhotková

Při pohledu na historii vývoje spodního prádla se nám až nechce věřit, že ženy dlouhá tisíciletí kalhotky vůbec neznaly. Dámy, které chodí takzvaně naostro dnes, se vymykají normálu. Ale představa, že by chodily bez kalhotek po celou dobu svého cyklu, je pro dnešní ženu naprosto šílená. A věřte nebo ne, dříve to bylo běžné.

Pro dnešní ženu je naprosto šokující představa žen ve středověku. Tehdy se nosily dlouhé úzké spodní košile, které měly délku až ke kolenům. V těchto košilích se i spalo. Chudina měla jednu, bohatší ženy pak disponovaly více kusy, které mohly být i z lepšího plátna. V tomto období si během svých dnů ženy protahovaly mezi nohama šátek nebo kus látky, které si ovázaly kolem beder.

 

Kalhotky začínají

  • V 16. století se objevily první náznaky dnešních kalhotek – dlouhé spodní kalhoty ke kolenům, které byly však využívány především prostitutkami. Menstruaci v tomto období řešily ženy svazováním dlouhých košil mezi nohama.
  • V 19. století s nástupem nepohodlných krinolín často dámy odhalily více, než by chtěly. Proto začaly spojovat dva kusy látky kolem pasu.
  • První polovina 20. století znamenala vznik kalhotek v podobě, jaké je máme dnes. Zasloužila se o to Angličanka Lady Duff Gordonová. Na světlo světa je vynesla v roce 1949 tenistka z USA Gussie Moran na turnaji ve Wimbledonu.

 

I prádlo má svůj den v kalendáři

Věděli jste, že i spodní prádlo má každý rok svůj mezinárodní den? Je jím 3. duben a tento svátek si samozřejmě oblíbili hlavně výrobci spodního prádla a módní návrháři. Třeba vás tento den inspiruje k nákupu nějakého speciálního kousku do vašeho šatníku.

 

Vyznáte se v kalhotkách?

V těch, co máte doma v šuplíku určitě ano, ale jak jste na tom se širokou škálou různých střihů, které jsou v nabídce obchodů?

 

  • Tanga – jsou typická absencí látky v oblasti hýždí. Tam je buď tenký proužek látky, krajka nebo pouze tenká šňůrka. Na stehnech mají vykrojení.
  • Thonga – s tangy mají společnou tenkou část mezi hýžděmi. Na bocích jsou však až na bedrech.
  • Nalepovací kalhotky – nemají kolem pasu žádnou látku a zakrývají vlastně jen tu nejintimnější část ženského těla. Nejsou vhodné pro každodenní nošení, ale oceníte je při speciálním večeru ve velmi přiléhavých nebo i průhledných šatech.
  • Brazilky – velmi módní kalhotky. A my víme, proč! Jsou totiž velmi praktické a příjemné. Jsou vykrojené tak akorát, že nedělají zadečku medvědí službu – naopak jej kopírují a při správně zvolené velikosti se do něj nezařezávají.
  • Francouzské kalhotky – bokové kalhotky s delší nohavičkou, které odkrývají tu nejkrásnější část ženského zadečku. Patří k oblíbeným střihům.
  • Kraťásky/šortky – vždy mají delší nohavičku a připomínají tak pánské trenky.
  • Kalhotky s klasickým střihem – kryjí celé pozadí a gumu mají bud v pase nebo těsně pod ním.
  • Hipster kalhotky – mají podobný střih jako ty klasické, mají snížený pas a střih od zad dopředu. Nohavička je buď vykrojená nebo také kratší.
  • G- string – to jsou vlastně samé tenké proužky látky nebo krajky, až kolikrát nevíte, jak si je vlastně správně obléci. Když se to však povede, máte vyhráno.

 

Prádlo vybírejte pečlivě!

Řeč je nejen o střihu, ale také o použitém materiálu. Obojí totiž může ovlivnit zdravotní stav v oblasti vašich intimních míst nebo způsobit zdravotní problémy. Víte, podle čeho kalhotky správně vybrat?

 

Jsou pro vás kalhotky alfou a omegou vašeho šatníku? Sledujete poslední novinky na poli spodního prádla nebo máte svoje oblíbené již dlouhé roky? Vstupte do naší diskuze.